US 185HC XC2 Deep Cycle Monobloc Battery 12V 220Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | US Battery |
| Product Code | US 185HC XC2 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C5) | 172 Ah |
| Capacity (C10) | 195 Ah |
| Capacity (C20) | 220 Ah |
| Capacity (C100) | 244 Ah |
| Length | 397 mm |
| Width | 179 mm |
| Height inc. terms | 378 mm |
| Weight | 54.4 Kg |
| BCI Group | 921 |
| Guarantee | 1 Year |
£ 484.97 inc. VAT













