Lucas 22Ah Golf Battery LSLC22-12G
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 41.94 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 41.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 26 Ah |
| Length | 166 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 125 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 64.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 85 Ah |
| Length | 260 mm |
| Width | 160 mm |
| Height inc. terms | 233 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 149.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 34 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 130 mm |
| Height inc. terms | 168 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 71.61 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 46.27 inc. VAT