015 Hankook SMF Car Battery 12V 38AH MF53890
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 38 Ah |
| CCA (EN) | 300 A |
| Length | 243 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 205 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 36.18 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 38 Ah |
| CCA (EN) | 300 A |
| Length | 243 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 205 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 36.18 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 234 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 43.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 266 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 57.14 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 480 A |
| Length | 230 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 52.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 62 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 51.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 234 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 39.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 136 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 32.14 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 440 A |
| Length | 208 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 39.87 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 266 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 59.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 72 Ah |
| CCA (EN) | 610 A |
| Length | 277 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 59.92 inc. VAT