896 Exide U1L-250 Lawn Mower Battery 12V 24Ah 4901
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Garden |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 24 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 197 mm |
| Width | 132 mm |
| Height inc. terms | 186 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 44.00 inc. VAT












