012 Autobatt Car Battery 12V
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | AUTOBATT |
| Product Code | 012 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 420 A |
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 14 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 37.91 inc. VAT


















