LT16-4 Leoch Powerstart AGM Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 161 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 35.93 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 161 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 35.93 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 270 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 155 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 66.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 11.2 Ah |
| CCA (EN) | 220 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 110 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 45.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 200 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 145 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.98 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| CCA (EN) | 65 A |
| Length | 120 mm |
| Width | 60 mm |
| Height inc. terms | 130 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 15.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 8 Ah |
| CCA (EN) | 120 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| CCA (EN) | 70 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 18.70 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 6 Ah |
| CCA (EN) | 90 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 93 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 19.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 11 Ah |
| CCA (EN) | 210 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 110 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 31.43 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 190 A |
| Length | 134 mm |
| Width | 89 mm |
| Height inc. terms | 166 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 45.44 inc. VAT