Rolls R12-100AGM Series 2 12 Volt Deep Cycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Rolls |
| Product Code | R12-100AGM |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| Capacity (C100) | 110 Ah |
| Length | 307 mm |
| Width | 169 mm |
| Height inc. terms | 237 mm |
| Weight | 27 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 172.15 inc. VAT





















