C31-1000 Enduroline Car Battery 12V 120Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Product Code | C31-1000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 120 Ah |
| Capacity (C100) | 133 Ah |
| CCA (EN) | 930 A |
| CCA (SAE) | 1000 A |
| Length | 330 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 235 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 113.74 inc. VAT


















