Lucas 22Ah Mobility Battery LSLC22-12
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 44.27 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 22 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 76 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 44.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.72 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 27.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 34 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 130 mm |
| Height inc. terms | 168 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 69.38 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 55 Ah |
| Length | 227 mm |
| Width | 136 mm |
| Height inc. terms | 212 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 104.90 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| Length | 260 mm |
| Width | 168 mm |
| Height inc. terms | 229 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 268.74 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 75 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 37.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| Length | 494 mm |
| Width | 206 mm |
| Height inc. terms | 236 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 351.36 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| Length | 260 mm |
| Width | 168 mm |
| Height inc. terms | 229 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 141.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 85 Ah |
| Length | 260 mm |
| Width | 160 mm |
| Height inc. terms | 233 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 300.15 inc. VAT