096N NAPA Car Battery 12V 096
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | NAPA |
| Product Code | 096N |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 096 |
| Weight | 16.9 Kg |
| Guarantee | 5 Years |
£ 45.82 inc. VAT


















