096 AGM Powerline Stop Start Car Battery 12V 70Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | AX570760 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 84.65 inc. VAT


















