LTX20L-BS AGM Landport Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Landport |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 154 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 60.10 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Landport |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 154 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 60.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Landport |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 220 A |
| Length | 149 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 145 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 86.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Landport |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 10 Ah |
| CCA (EN) | 175 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 43.01 inc. VAT