Exide EK151 AGM Auxiliary Car Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Start-Stop AGM |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 15 Ah |
| CCA (EN) | 200 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 145 mm |
| Other References | CX23-10C655-AC,JDE32902,LR047630,LR047630X,LR047630S |
| Guarantee | 3 Years |
£ 38.56 inc. VAT























