FT12-12B Motorcycle Battery 12V 12Ah (512901)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 215 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 50.48 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 215 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 131 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 50.48 inc. VAT