8GU1H MK Deep Cycle GEL Mobility Scooter / Wheelchair Battery - GB12-31, MU-1 SLD G
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MK Battery |
| Product Code | 8GU1H |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C5) | 26.8 Ah |
| Capacity (C20) | 31.6 Ah |
| Length | 214 mm |
| Width | 132 mm |
| Height inc. terms | 183 mm |
| Weight | 11 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 148.00 inc. VAT













