896 Powerline Lawnmower Battery 12V
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 192 mm |
| Width | 125 mm |
| Height inc. terms | 184 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.61 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 192 mm |
| Width | 125 mm |
| Height inc. terms | 184 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 30.61 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 192 mm |
| Width | 125 mm |
| Height inc. terms | 184 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 37.00 inc. VAT