EXV82 Enduroline Leisure Battery 12V
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 78 Ah |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 89.97 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 78 Ah |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 89.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| Capacity (C100) | 110 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 139.01 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| NCC Class | C |
| Guarantee | 1 Year |
£ 170.85 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Dual |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| NCC Class | A |
| Guarantee | 2 Years |
£ 137.24 inc. VAT