Bosch 2x Brake Discs (Pair) Solid Rear 0986478464
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 25.3 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Outer Diameter | 247 mm |
| Brake Disc Thickness | 8 mm |
| Number Of Holes | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Product Feature 1 | with bolts/screws |
| Brake Function | Brake Disc |
| Drill Diameter, up to | 13 mm |
| Fulfils ECE Norm | ECE-R90 |
| Minimum Thickness | 6 mm |
| Surface | Oiled |
£ 26.70 inc. VAT







