Bosch Brake Disc Single Vented 0986479G99
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 64.2 mm |
| Outer Diameter | 370 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Number Of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Rotor Style | two-part brake disc, Vented |
| Product Feature 1 | with bolts/screws |
| Machining | High-carbon |
| Brake Function | Brake Disc |
| Drill Diameter, up to | 16.5 mm |
| Fulfils ECE Norm | ECE-R90 |
| Minimum Thickness | 22.4 mm |
| Surface | Coated |
£ 133.14 inc. VAT







