Brembo Brake Disc Single Vented Front 09.B085.13
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 45 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number Of Holes | 4 |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Rotor Style | perforated/vented, two-part brake disc |
| Product Feature 2 | PRIME LINE - Floating |
| Product Feature 3 | with bolts/screws |
| Brake Function | Brake Disc |
| Minimum Thickness | 26 mm |
| Surface | Coated |
£ 417.74 inc. VAT






