Apec Brake Pads Set Front PAD1653
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Width | 155 mm |
| Height | 72 mm |
| Height 3 | 68 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 20 mm |
| Wear Warning Contact | with integrated wear warning contact |
| Product Feature 1 | with retaining spring |
| Brake System | ATE |
| Number Of Wear Indicators | 1 Per Axle |
| Warning Contact Length | 165 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Model | ALHAMBRA Q3 SHARAN TIGUAN |
| Vehicle Manufacturer | AUDI SEAT VOLKSWAGEN |
| WVA Number | 24332 |
£ 30.94 inc. VAT






