027 AGM Banner Running Bull Leakproof Car Battery (56001)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Banner Batteries |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 241 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 17 Kg |
| Guarantee | 3 Years |
£ 131.88 inc. VAT




















