Type 421 Classic Car Hard Rubber Battery 6V 57Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Shield |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 57 Ah |
| CCA (EN) | 270 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 171 mm |
| Height inc. terms | 215 mm |
| Other References | Exide W421BX / W421SE |
| Guarantee | 1 Year |
£ 99.89 inc. VAT
















