Type 404 Classic Car Hard Rubber Battery 6V 70Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Shield |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 395 A |
| Length | 216 mm |
| Width | 170 mm |
| Height inc. terms | 192 mm |
| Other References | Exide W404BX / W404SE |
| Guarantee | 1 Year |
£ 138.00 inc. VAT
















