- Home
- Car Batteries
| Specification |
|---|
| Customer Rating |  |
| Brand | Varta |
| Product Code | E11 |
| ETN | 574012068 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 096 |
| Guarantee | 4 Years |
| Specification |
|---|
| Customer Rating |  |
| Brand | Varta |
| Product Code | E11 |
| ETN | 574012068 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 096 |
| Guarantee | 4 Years |
| Specification |
|---|
| Customer Rating |  |
| Brand | Varta |
| Product Code | E11 |
| ETN | 574012068 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 096 |
| Guarantee | 4 Years |