YBX7096 Yuasa EFB Start Stop Car Battery 12V 75Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX7096 |
| Range | Yuasa YBX7000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| CCA (EN) | 700 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 127.60 inc. VAT

















