YBX1072 Yuasa CaCa Car Battery 12V 72Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX1072 |
| Range | Yuasa YBX1000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 72 Ah |
| CCA (EN) | 600 A |
| Length | 265 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 205 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 94.86 inc. VAT















