YBX9012 Yuasa AGM Start Stop Car Battery 12V 50Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX9012 |
| Range | Yuasa YBX9000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 520 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 134.60 inc. VAT














