YBX5005 Yuasa Silver High Performance Car Battery 12V 65Ah HSB005
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX5005 |
| Range | Yuasa YBX5000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 580 A |
| Length | 232 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Other References | 005L, HSB005 |
| Guarantee | 5 Years |
£ 95.46 inc. VAT




















