GYAUX14 Yuasa Auxiliary Car Battery 12V 12.6Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | GYAUX14 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12.6 Ah |
| CCA (EN) | 200 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 145 mm |
| Weight | 4.6 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 79.02 inc. VAT


















