YBX5020 Yuasa Silver High Performance Car Battery 12V 110Ah HSB020
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX5020 |
| Range | Yuasa YBX5000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 110 Ah |
| CCA (EN) | 950 A |
| Length | 393 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 020, HSB020 |
| Guarantee | 5 Years |
£ 161.09 inc. VAT















