YBX3750 Yuasa SMF Car Battery 12V 66Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa YBX3000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 66 Ah |
| CCA (EN) | 660 A |
| Length | 230 mm |
| Width | 179 mm |
| Height inc. terms | 185 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 95.04 inc. VAT





















