
Coolant Flanges from trusted brands such as NAPA, NRF, and Apec are built to OE (Original Equipment) standards. Made from high-quality materials, they ensure long lasting durability and reliable performance, effectively supporting your vehicle's cooling system for optimal engine temperature regulation.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 6.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Product Feature 2 | with sensor |
| Function | Coolant Flange |
£ 26.46 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 5.99 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 60 mm |
| Inner Diameter | 30 mm |
| Function | Coolant Flange |
£ 10.55 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Inner Diameter 2 | 4 mm |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Function | Coolant Flange |
£ 6.90 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
£ 9.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 10.51 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
| Required Quantity | 1 |
£ 9.70 inc. VAT