Apec Coolant Flange / Pipe ATH1567
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 6.82 inc. VAT

Coolant Flanges from trusted brands such as NAPA, NRF, and Apec are built to OE (Original Equipment) standards. Made from high-quality materials, they ensure long lasting durability and reliable performance, effectively supporting your vehicle's cooling system for optimal engine temperature regulation.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 6.82 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 6.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
£ 8.51 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Inner Diameter | 4 mm |
| Inner Diameter 2 | 15 mm |
| Function | Coolant Flange |
£ 7.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
£ 10.12 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 10.86 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Product Feature 1 | with gaskets/seals |
| Function | Coolant Flange |
£ 7.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Function | Coolant Flange |
| Vehicle Equipment | for vehicles without air conditioning |
£ 6.09 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Material | Plastic |
| Function | Coolant Flange |
£ 8.76 inc. VAT