NRF Radiator Fan 49890
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Diameter | 410 mm |
| Function | Fan Wheel, engine cooling |
| Number of Fan Blades | 11 |
£ 17.45 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Diameter | 410 mm |
| Function | Fan Wheel, engine cooling |
| Number of Fan Blades | 11 |
£ 17.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Voltage | 12 Volts |
| Placement On Vehicle | Left |
| Product Feature 1 | without radiator fan shroud |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Diameter 2 | 385 mm |
| Function | Fan, engine cooling |
| Rated Power | 350 W |
| Heating / Cooling | Single Fan |
| Number of Fan Blades | 11 |
£ 67.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Voltage | 12 Volts |
| Placement On Vehicle | Left |
| Product Feature 1 | without radiator fan shroud |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Connector Shape | D Shape |
| Diameter 2 | 380 mm |
| Manufacturer Restriction | VALEO |
| Function | Fan, engine cooling |
| Rated Power | 400 W |
| Heating / Cooling | Single Fan |
| Number of Fan Blades | 9 |
£ 76.49 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Voltage | 12 Volts |
| Placement On Vehicle | Left |
| Product Feature 1 | without radiator fan shroud |
| Product Feature 3 | with control unit |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Connector Shape | oval |
| Diameter 2 | 300 mm |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Fan, engine cooling |
| Rated Power | 300 W |
| Heating / Cooling | Single Fan |
| Number of Fan Blades | 7 |
£ 306.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NRF |
| Voltage | 12 Volts |
| Placement On Vehicle | Right, Left |
| Product Feature 1 | with radiator fan shroud |
| Diameter 2 | 383 mm |
| Diameter 3 | 278 mm |
| Function | Fan, engine cooling |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Rated Power | 440 W |
| Number of Fan Blades | 11 |
£ 220.66 inc. VAT