Bosch Starter Motor 1986S10034
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Length | 246 mm |
| Thread Size | M8x1.25 |
| Number of Teeth | 9 |
| Replaces | 0001109306 |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M8x1.25 |
| Function | Starter |
| Number of Mounting Bores | 3 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Rated Power | 2.5 W |
| Flange Diameter | 84 mm |
| Clamp | 30,50 |
| Position / Degree | 0 |
| Jaw Opening Angle Measurement (Degree) | 105 |
| Number of Thread Bores | 3 |
| Pinion Rest Position | 27 mm |
| Starter Type | Self-supporting |
£ 110.47 inc. VAT








