BGA Exhaust Valve V200000
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | BGA |
| Length | 105.6 mm |
| Product Feature 1 | Valve stem tip hardened |
| Function | Exhaust Valve |
| Number of Grooves | 3 |
| Balancing Weight Material | Bi-metal |
| Valve Head Diameter | 23.3 mm |
| Valve Seat Angle | 45 ° |
| Valve Stem Diameter | 5 mm |
£ 10.57 inc. VAT







