Bosch Air Filter F026400058
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 345.5 mm |
| Width | 147.5 mm |
| Height | 70 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.63 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 345.5 mm |
| Width | 147.5 mm |
| Height | 70 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 92 mm |
| Height | 303 mm |
| Diameter 2 | 97 mm |
| Diameter 3 | 170 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 252 mm |
| Width | 114 mm |
| Height | 39 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 10.41 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 139 mm |
| Height | 174.5 mm |
| Outer Diameter | 139 mm |
| Diameter 2 | 80 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 190 mm |
| Width | 200 mm |
| Height | 50 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 10.74 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 533 mm |
| Outer Diameter | 267 mm |
| Replaces | 0986626773 |
| Diameter 2 | 170 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 46.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 267 mm |
| Height | 509.5 mm |
| Outer Diameter | 267 mm |
| Diameter 2 | 170 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 36.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 417 mm |
| Outer Diameter | 214 mm |
| Replaces | 0986626769 |
| Diameter 2 | 124 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 33.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 620 mm |
| Outer Diameter | 327 mm |
| Replaces | 0986626755 |
| Diameter 2 | 216 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 87.77 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 256.2 mm |
| Width | 191.6 mm |
| Height | 49.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 16.56 inc. VAT