Mann Oil Filter W811/80
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | MANN FILTER |
| Height | 75 mm |
| Outer Diameter | 80 mm |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Product Feature 1 | with one anti-return valve |
| Replaces | W815/80 |
| Function | Oil Filter |
| Filter Type | Spin-on Filter |
| Gasket Inner Diameter | 57 mm |
| Gasket Outer Diameter | 65 mm |
| Bypass Valve Opening Pressure | 1.0 bar |
£ 7.68 inc. VAT






