SLA2.3-12 Numax/Lucas Sealed Lead Acid Battery 2.3Ah LSLA2.3-12
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity | 2.3 Ah |
| Length | 178 mm |
| Width | 34 mm |
| Height inc. terms | 64 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 12.08 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity | 2.3 Ah |
| Length | 178 mm |
| Width | 34 mm |
| Height inc. terms | 64 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 12.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4.5 Ah |
| Length | 90 mm |
| Width | 68 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 11.67 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 75 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 41.84 inc. VAT