E31 SLD G ST MK VRLA Deep Cycle GEL Battery 12V 97Ah - E31SLDGST, 8G31
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | MK Battery |
| Product Code | E31 SLD G ST |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity | 97.6 Ah |
| Capacity (C5) | 80.5 Ah |
| Capacity (C20) | 97.6 Ah |
| Length | 328 mm |
| Width | 171 mm |
| Height inc. terms | 248 mm |
| Weight | 31 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 422.10 inc. VAT























