PG-12V14 Power Sonic VRLA Battery 14Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Power Sonic |
| Product Code | PG-12V14 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 13 Ah |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 95 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 50.67 inc. VAT



















