PS-612 Power Sonic Sealed Lead Acid (SLA) Battery 1.2Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Power Sonic |
| Product Code | PS-612 |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 1.12 Ah |
| Capacity (C20) | 1.2 Ah |
| Length | 97 mm |
| Width | 24 mm |
| Height inc. terms | 51 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 6.95 inc. VAT



















