T105 Powerline Battery Deep Cycle 225Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 225 Ah |
| Capacity (C100) | 250 Ah |
| Length | 264 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 117.50 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 225 Ah |
| Capacity (C100) | 250 Ah |
| Length | 264 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 117.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 225 Ah |
| Capacity (C100) | 250 Ah |
| Length | 264 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 460.60 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 3.2 Ah |
| Length | 134 mm |
| Width | 67 mm |
| Height inc. terms | 66 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 7.14 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 7.79 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| Length | 90 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 9.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 50 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 10.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 155 Ah |
| Capacity (C100) | 166 Ah |
| Length | 327 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 230.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 225 Ah |
| Capacity (C100) | 250 Ah |
| Length | 264 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 690.90 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 8 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C5) | 145 Ah |
| Capacity (C20) | 170 Ah |
| Length | 264 mm |
| Width | 181 mm |
| Height inc. terms | 276 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 124.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C5) | 320 Ah |
| Capacity (C10) | 380 Ah |
| Capacity (C20) | 400 Ah |
| Length | 295 mm |
| Width | 180 mm |
| Height inc. terms | 426 mm |
| Height exc. terms | 405 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 275.57 inc. VAT