NTX20L-BS Numax Motorbike Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 154 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 42.61 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 86 mm |
| Height inc. terms | 154 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 42.61 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 21 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 100 mm |
| Height inc. terms | 174 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 55.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 19 Ah |
| CCA (EN) | 240 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 100 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 41.85 inc. VAT