VARTA 519 014 Jetski Battery (YB16CL-B)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 19 Ah |
| CCA (EN) | 240 A |
| Length | 176 mm |
| Width | 101 mm |
| Height inc. terms | 176 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 45.47 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 19 Ah |
| CCA (EN) | 240 A |
| Length | 176 mm |
| Width | 101 mm |
| Height inc. terms | 176 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 45.47 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 177 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 156 mm |
| Other References | FBTX20L-BS |
| Guarantee | 1 Year |
£ 70.09 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 19 Ah |
| CCA (EN) | 240 A |
| Length | 176 mm |
| Width | 101 mm |
| Height inc. terms | 156 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 51.41 inc. VAT