FM12330 Powerline Jump Starter Battery 12V 33Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 33 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 131 mm |
| Height inc. terms | 180 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 51.20 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 33 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 131 mm |
| Height inc. terms | 180 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 51.20 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 20 Ah |
| Length | 181 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167 mm |
| Other References | Snap On 1700 jump pack |
| Guarantee | 1 Year |
£ 30.00 inc. VAT