895 Hankook Leisure XV Lawnmower Battery 12V 30AH MF895 U1RMF-X
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 30 Ah |
| CCA (EN) | 300 A |
| Length | 205 mm |
| Width | 132 mm |
| Height inc. terms | 185 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 37.24 inc. VAT










