Numax CXV30HRMF Sealed Leisure Marine Battery 12V 105Ah XV30HRMF
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Numax |
| Range | Numax XV |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA | 800 A |
| MCA | 1000 A |
| Length | 325 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 109.61 inc. VAT

















