Rolls S12-160AGM Deep Cycle Series 12 Volt Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Rolls |
| Product Code | S12-160AGM |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 145 Ah |
| Capacity (C100) | 160 Ah |
| Length | 341 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 309 mm |
| Weight | 44 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 331.56 inc. VAT
























